Covidová situace: zamyšlení redakce

Zamyslete se každý nad sebou, svými známými a informacemi od ostatních. Kde se kdo, kdy nakazil? Mé zkušenosti jsou 2x ze zdravotnického zařízení, 2x pomoc u nakaženého, 1x hromadná akce v kruhu rodinném. No a poté tedy hodně krát jde o nákazu v kruhu rodinném, kam to tedy jeden donesl z výše napsaných míst. Ano, vychází to, že každý 10-tý byl již nakažen, může být.

A teď obráceně, mé zkušenosti říkají: nikdo se nenakazil na trzích (my jsme Trhy Ředhošť, fakt nikdo z prodejců, ani kupujících nám tuto informaci nedal), při sáňkování (i zde v údolí byl sníh, děti místo výuky i dopoledne na kopci, odpoledne ještě více) také nic, v autokině – ani ťuk…. a tak dále, a tak dále …

A co je zavřené? Spíše se ptejme, co je otevřené. Není to náhodou těmi našimi montovnami? Není to náhodou o nakažení v práci? Na to nesáhnou, protože Babiš a další cizinci tam zaměstnávají velké množství lidí z kolonie jménem Česko. Ano, raději zavřou maloobchody, divadla, kina, vleky, školy. Ještě jednou ŠKOLY. Asi potřebují spíše manuální dělníky, než vzdělané, a tím pádem vzpurné Čechy, Moravany a Slezany. Občas nějaká procenta vyjdou na povrch. Třeba že v práci se nakazí snad 35% lidí a 30% procent doma (asi přišli z práce, že).

A další čísla: Za loňský rok nepoklesl nákup potravin, v celku normální, jíme, jsme lidi, ale v malých krámcích prý byl pokles 30% – ha, takže kde že to lidé nakupovali, ano, v narvaných supermarketech. A ony ty prodavačky ještě žijí? Ony se nenakazily? Plné autobusy, tramvaje atd…. zase žádná nákaza? Tak, kde je spravedlivost? Kde je pravda? Proto se to u nás nelepší. To není neukázněností lidí.

Proč se mi zdá být divné, že ve švédsku, kde téměř nic neuzavřeli, je daleko menší nákaza než u nás. A na závěr si vzpomeňte na otázku v úvodu článku: Kde se nakazili vaši známí?